V roce 2013 jsem v Popůvkách u Brna založil firmu BUČEKMOTO. Chtěl jsem vytvořit společnost, kde budou mít zákazníci jistotu kvalitně odvedené práce a nebudou se bát nakoupit od moto příslušenství přes nářadí až po pneumatiky.

Vzpomínám si, jako by to bylo včera: Malá garáž pod rodinným domem, základní vybavení , kompresor, pracovní stůl a já. Ano, přesně takto jsem začal své podnikání. Největší radost jsem měl z prvních zakázek, protože jsem mohl ukázat, že jsem ve svém oboru pečlivý a důsledný, leč mladý mechanik. Jezdil jsem pro motocykly mimo Brno v zimních měsících jenom proto, abych mohl vyměnit olej. Postupně jsem se dostával do povědomí svých potencionálních zákazníků. Netrvalo dlouho a během prvního roku jsem měl pouze z doporučení tolik zakázek, že jsem mohl dokoupit chybějící vybavení a vytvořit kvalitní webovou prezentaci motoservisbrno.cz Šrouboval jsem od rána do večera a bavilo mě to. Pocit z dobře odvedené práce a pochvala od klientů z řad motorkářů byly k nezaplacení.

Rok 2016 byl v mém podnikání zásadní. A to z důvodu nahromadění takového množství zakázek, které jeden dokáže jen stěží zvládnout. Oslovil jsem proto svého dlouholetého kamaráda Honzu, se kterým jsem seděl v lavici na střední škole. Tenkrát jsem mu řekl: “Brácho, začneš se mnou dělat servis motorek?” Jeho kladná odpověď pro mě v té době znamenala opravdu hodně, protože jsem věděl, že je to člověk, který má obrovskou míru zodpovědnosti a chuť učit se novým věcem. Od té doby jsme všechno dělali společně. Každou novou zakázku jsme konzultovali, učili se a budovali brand BUČEKMOTO. Pořád v té malé garáži o ploše 40 metrů čtverečních. Motorkářům to nevadilo, věděli že je jejich motocykl v dobrých rukou a že se na nás mohou spolehnout.

O rok později jsme měli dostatek prostředků pro stavbu vlastní nové provozovny. Byl to obrovský krok vpřed. Postavili jsme ji tak, jak jsme chtěli, sen se stal zkrátka skutečností. Šli jsme do toho s vidinou, že vytvoříme něco, kam se lidé budou rádi vracet. Místo, kde jsou lidé, kteří o motorkách vědí tolik, že vám vždy pomohou a problém nebo požadavek vyřeší. Začali jsme investovat čas i peníze do rozvoje. Účastnili jsme se školení, kurzů a seminářů. Vybavili jsme servis přístroji, které v té době měl v Jihomoravském kraji jen málokdo. Šlo například o diagnostiku TEXA, osmikanálový osciloskop, ultrazvukovou čističku a mnoho dalšího. Co jsme měli, s tím jsme pracovali. Začali jsme opravovat “neřešitelné závady” a stále víc a víc jsme o sobě dávali vědět. Dospěli jsme do bodu, kdy jsme chtěli našim zákazníkům nabídnout rychloservis. Tedy servis na počkání bez objednání. K tomu je potřeba vysoká skladnost dílů, jako jsou například oleje, filtry nebo svíčky. Odpověď byla jasná, jdeme do toho! Začali jsme naskladňovat a investovat čas i peníze do kvalitního materiálu, který tvořil další službu našim klientům. Všechno teď a tady bylo na jednom místě.

Rok 2018 znamenal pro BUČEKMOTO další posun. Provedli jsme kompletní přestavbu našeho doposud informativního webu na plně automatizovaný e-shop bucekmoto.cz. Od této chvíle jsme trávili stovky hodin měsíčně správou e-shopu, importem produktů, marketingem nebo designem. V průběhu roku 2019 objednávky na naše zboží začaly výrazně narůstat. Místo deseti objednávek měsíčně jsme se dostali až do řádů stovek objednávek. V tento moment k nám přišla nová kolegyně Lucka, která pochází z motorkářské rodiny. Hlavní náplní její práce je komunikace se zákazníky, úprava a přidávání nových produktů, plánování akcí a mnoho dalšího. V současné době se BUČEKMOTO zaměřuje na servis motocyklů evropské a asijské výroby. Snažíme se odvádět co nejlepší práci a jsme rádi, že se k nám spokojení zákazníci stále vrací. Dále na firemním e-shopu bucekmoto.cz prodáváme náhradní díly pro motocykly, moto příslušenství, oleje a kapaliny, nářadí a spoustu dalších doplňků (například značek Vicma, RMS, M-style nebo Shad). Na své si u nás přijdou nejen zákazníci z řad motorkářů.